38th Annual Striders Meet of Champions - 4/30/2011
                               Cerritos College
                                    Results



        Event 1  W35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Jace, April              W36 Elite Health Club                 13.64   3
	Event 1  W40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Monteiro, Angelean       W43 Unattached                        14.82   3
	Event 1  W45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jewett, Venus            W46 Unattached                        14.02   3
  2 William, Lorraine        W49 Elite Health Club                 15.69   3
	Event 1  W50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Leonora           W53 Elite Health Club                 15.21   2
  2 Ponder, Lillie           W50 Elite Health Club                 15.67   2
  3 Byrne, Alisa             W53 Pacific Coast Tr                  16.85   1
  4 Covington, Phyllis       W51 Elite Health Club                 20.47   2
	Event 1  W55 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                       15.44
  2 Bowman, Jeanne           W58 SC Striders                       15.59
  3 Freeman, Michele         W56 Unattached                        16.75
  4 Stone, Chris             W56 SC Striders                       22.10
	Event 1  W60 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Braxton, Freddie         W61 Trojan Masters                    19.44
	Event 1  W80 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kuehne, Magdalena        W80 SC Striders                       22.13
	Event 1  W85 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Valien, Johnnye          W85 SC Striders                       24.10
	Event 2  M29&U 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Stirley           M25 SC Striders                       11.48   7
	Event 2  M30 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guerrier, Marc           M34 Unattached                        11.72   7
  2 Souarain, Tade           M30 Unattached                        12.02   7
	Event 2  M35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willis, Marcellus        M39 Trojan Masters                    12.69   7
	Event 2  M40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Joseph, Diedrick         M41 Unattached                        12.01   7
  2 Sawamura, John           M41 So Cal Track Club                 12.52   7
	Event 2  M45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Speed, Johnny            M47 Unattached                        11.73   7
  2 Biggers, Kevin           M48 Trojan Masters                    12.28   7
  3 Brito, Renato            M46 Unattached                        13.32   7
	Event 2  M50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sullivan, Michael        M50 Unattached                        11.62   6
  2 Byrne, Eugene            M53 Pacific Coast Tr                  12.02   6
  3 Lofton, James            M54 Unattached                        12.43   6
  4 McConkey, Phil           M54 Unattached                        12.53   6
  5 Millerbrs, Alvin         M52 Unattached                        13.36   6
	Event 2  M55 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Leake, Damien            M58 SC Striders                       12.03   5
  2 Klock, Steve             M59 So Cal Track Club                 13.12   5
  3 Stone, Ken               M56 SC Striders                       13.99   5
  4 Larsen, Bob              M57 Unattached                        14.03   5
  5 De La Puente, Joe        M55 Unattached                        15.16   5
	Event 2  M60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bartz, Bill              M63 Unattached                        14.74   4
  2 Farber, Rob              M64 Unattached                        14.75   3
  3 Wong, George             M62 Unattached                        14.91   4
  4 Washington, Michael      M63 Trojan Masters                    15.28   4
	Event 2  M65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Girling, Dan             M66 SC Striders                       16.28   3
  2 Muranaka, Ron            M67 SC Striders                       16.43   3
  3 Crandall, Jim            M65 SC Striders                       22.05   3
	Event 2  M70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Thorpe, Karl             M72 Unattached                        15.14   2
  2 Ryan, Steve              M70 SC Striders                       16.31   2
  3 Pearman, Kim             M71 Unattached                        16.77   2
  4 Carr, John               M72 Unattached                        18.73   2
	Event 2  M75 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kishi, Frank             M79 SC Striders                       18.61
  2 Billings, Phillip        M79 Unattached                        19.07
	Event 2  M80 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Escobosa, Al             M83 SC Striders                       18.21
	Event 3  M29&U 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Stirley           M25 SC Striders                       22.62   7




	Event 3  M30 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Souarain, Tade           M30 Unattached                        23.92   7
  2 Granville, Marwan        M33 Unattached                        25.89   7
	Event 3  M35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grant, Irving            M39 Unattached                        25.00   7
	....Event 3  M35 200 Meter Dash
  2 Willis, Marcellus        M39 Trojan Masters                    25.61   7
	Event 3  M40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Joseph, Diedrick         M41 Unattached                        24.09   6
  2 Sawamura, John           M41 So Cal Track Club                 25.68   6
  3 Wiggins, Robert          M41 Unattached                        28.65   6
	Event 3  M45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Speed, Johnny            M47 Unattached                        23.56   6
  2 Hier, Bradley            M47 Unattached                        33.00   6
	Event 3  M50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sullivan, Michael        M50 Unattached                        23.61   5
  2 Byrne, Eugene            M53 Pacific Coast Tr                  24.40   5
  3 Lofton, James            M54 Unattached                        25.52   5
  4 Knox, Tommy              M50 Unattached                        26.92   5
	Event 3  M55 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Leake, Damien            M58 SC Striders                       25.53   4
  2 Cummings, Steve          M55 SC Striders                       26.29   4
  3 Klock, Steve             M59 So Cal Track Club                 27.49   4
  4 Stone, Ken               M56 SC Striders                       29.11   4
  5 De La Puente, Joe        M55 Unattached                        32.76   4
	Event 3  M60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bartz, Bill              M63 Unattached                        31.42   3
  2 Washington, Michael      M63 Trojan Masters                    32.26   3
	Event 3  M65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bivins, Robert           M66 Unattached                        33.24   3
  2 Girling, Dan             M66 SC Striders                       35.42   3
	Event 3  M70 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Strouse, Frank           M70 Unattached                        31.80   2
	....Event 3  M70 200 Meter Dash
  2 Thorpe, Karl             M72 Unattached                        32.28   2
  3 Ryan, Steve              M70 SC Striders                       34.60   2
  4 Carr, John               M72 Unattached                        41.55   2
	Event 3  M75 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Fitzhugh, Ray            M76 SC Striders                       41.71
  2 Billings, Phillip        M79 Unattached                        44.53
  3 Kishi, Frank             M79 SC Striders                       44.99
	Event 4  W35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jace, April              W36 Elite Health Club                 29.00   2
	Event 4  W40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Monteiro, Angelean       W43 Unattached                        30.61   2
  2 Delaney, Moira           W43 Unattached                        31.03   2
	Event 4  W50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ponder, Lillie           W50 Elite Health Club                 33.28   2
	Event 4  W55 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bowman, Jeanne           W58 SC Striders                       32.54
  2 Freeman, Michele         W56 Unattached                        34.87
  3 Bowman, Tina             W57 Unattached                        35.61
	Event 4  W60 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Braxton, Freddie         W61 Trojan Masters                    40.70
	Event 4  W75 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Paris, Patrick           M77 Unattached                        34.70
	Event 5  W60 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Braxton, Freddie         W61 Trojan Masters                  1:34.53
	Event 6  M40 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sawamura, John           M41 So Cal Track Club                 58.51   3
	Event 6  M45 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Speed, Johnny            M47 Unattached                        52.97   3
  2 Parks, Terry             M47 So Cal Track Club                 56.53   3





	Event 6  M50 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sullivan, Michael        M50 Unattached                        51.73   3
	Event 6  M55 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cummings, Steve          M55 SC Striders                       59.40   2
  2 Richardson, Robert       M58 SC Striders                     1:00.65   2
  3 Larsen, Bob              M57 Unattached                      1:03.52   2
  4 Klock, Steve             M59 So Cal Track Club               1:03.76   2
  5 McLawhorn, David         M56 Unattached                      1:11.51   2
	Event 6  M65 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pruitt, Matthew          M65 SC Striders                     1:00.25   2
  2 Gonzalez, Catarino       M69 Unattached                      1:12.77   2
  3 Bivins, Robert           M66 Unattached                      1:20.81   2
	Event 6  M70 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Strouse, Frank           M70 Unattached                      1:08.65
	Event 6  M80 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Escobosa, Al             M83 SC Striders                     1:36.24
	Event 7  W40 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Delaney, Moira           W43 Unattached                      2:39.49
	Event 8  M30 800 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Romero, Angela           M34 Unattached                      2:01.66   2





	Event 8  M45 800 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Parks, Terry             M47 So Cal Track Club               2:16.31   2
  2 Smith, Allen             M48 Unattached                      2:17.10   2
  3 Gallego, Oliver          M49 Elite Health Club               2:27.26   2
	Event 8  M50 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Douglas, Chuck           M50 So Cal Track Club               2:26.11
	Event 8  M55 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Duncanson, Rob           M55 Unattached                      2:18.63
  2 Shapiro, Gary            M59 Unattached                      2:28.24
	Event 11  W50 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lee, Debbie              W54 So Cal Track Club               5:38.54
  2 Liu, Yayoi               W54 Cal Coast Track                 5:40.22
	Event 12  M35 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Givens, Barry            M37 So Cal Track Club               4:20.62
	Event 12  M40 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cox, Darren              M41 So Cal Track Club               4:42.51




	Event 12  M45 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Buckhoff, Michael        M45 Unattached                      4:22.54
  2 Gallego, Oliver          M49 Elite Health Club               4:54.75
	Event 12  M50 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nelson, Brian            M53 So Cal Track Club               4:38.33
  2 Fain, William            M54 Unattached                      4:48.55
  3 Schnieders, Peter        M52 Unattached                      4:57.63
  4 Douglas, Chuck           M50 So Cal Track Club               5:00.37
  5 Hemmings, William        M54 Unattached                      5:19.68
	Event 12  M55 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Duncanson, Rob           M55 Unattached                      4:43.93
	Event 12  M60 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M61 So Cal Track Club               4:24.00

	Event 12  M80 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Wing, Sid                M80 Unattached                          DNF




	Event 13  W55 80 Short Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W56 SC Striders                       14.03



	Event 14  M55 100 Short Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cummings, Steve          M55 SC Striders                       18.37
  2 McCraney, James          M56 Unattached                        19.96
	Event 14  M60 100 Short Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Wilson, Thad             M60 Pacific Coast Tr                  15.52



	Event 15  M40 110 Short Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Pye, Derek               M43 So Cal Track Club                   DNF



	Event 16  W55 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W56 SC Striders                       52.29



	Event 17  M50 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hecker, Andrew           M51 Unattached                      1:01.47
	Event 17  M60 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Wilson, Thad             M60 Pacific Coast Tr                  46.53



	Event 18  M40 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cox, Darren              M41 So Cal Track Club               1:16.29
	Event 18  M50 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Merrigan, Mike           M54 Unattached                          DNF
	Event 18  M55 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Larsen, Bob              M57 Unattached                      1:32.21



	Event 19  W50 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lee, Debbie              W54 So Cal Track Club              12:25.54



	Event 20  M35 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Givens, Barry            M37 So Cal Track Club               9:20.91
	Event 20  M40 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cox, Darren              M41 So Cal Track Club               9:55.76
	Event 20  M45 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Buckhoff, Michael        M45 Unattached                      9:21.93
  2 Hulme, Mark              M49 So Cal Track Club              10:02.56
  3 Gallego, Oliver          M49 Elite Health Club              10:31.99
	Event 20  M50 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nelson, Brian            M53 So Cal Track Club               9:59.00
  2 Cleary, Mark             M52 So Cal Track Club              11:06.71
	Event 20  M80 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Gunnar, Linde            M82 SC Striders                    15:06.73



	Event 21  W40 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nelson, Trinidad         W41 So Cal Track Club                20.18m
	Event 21  W50 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dunton, Linn             W54 SC Striders                      30.02m
	Event 21  W55 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                      23.16m



	Event 22  M35 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hampton, David           M39 So Cal Track Club                36.44m
  2 Nelson, Troy             M39 So Cal Track Club                35.28m
	Event 22  M45 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hill, Steve              M49 Unattached                       26.78m
	Event 22  M55 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Meyer, Thomas            M59 Unattached                       41.92m
  2 Watson, Richard          M58 SC Striders                      35.52m
	Event 22  M60 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sheets, Bob              M61 Unattached                       19.58m
	Event 22  M70 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                26.65m
  2 Pearman, Kim             M71 Unattached                       21.14m



	Event 23  W50 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Byrne, Alisa             W53 Pacific Coast Tr                  3.48m
	Event 23  W55 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W56 SC Striders                       4.39m
 -- Cohn, Linda              W58 SC Striders                          ND
	Event 23  W65 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sneider, Sarah           W66 Unattached                        2.79m
	Event 23  W80 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kuehne, Magdalena        W80 SC Striders                       2.62m



	Event 24  M45 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Biggers, Kevin           M48 Trojan Masters                    5.45m
  2 Cramer, Bruce            M49 So Cal Track Club                 5.35m
	Event 24  M55 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Leake, Damien            M58 SC Striders                       5.00m
  2 Kuechle, John            M59 Unattached                        4.86m
  3 Censullo, Rick           M58 So Cal Track Club                 4.56m
  4 Tipping, Mike            M58 So Cal Track Club                 4.19m
	Event 24  M60 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tomaschke, John          M61 So Cal Track Club                 4.63m
  2 Farber, Rob              M64 Unattached                        4.30m
  3 Fox, Fred                M64 SC Striders                       4.14m
	Event 24  M65 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Damschen, Ron            M68 Unattached                        3.29m
	Event 24  M70 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                 3.71m
  2 Pearman, Kim             M71 Unattached                        2.34m


	Event 25  W55 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W56 SC Striders                       2.75m


	Event 26  M50 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 McIntyre, Tim            M50 Higher Flyers                     4.15m
	Event 26  M55 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bentz, Kirk              M56 So Cal Track Club                 4.00m
	Event 26  M60 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Morris, Steve            M61 Club West Track                   3.05m
  2 Rauscher, Tom            M64 Unattached                        2.60m
	Event 26  M75 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Fitzhugh, Ray            M76 SC Striders                       2.30m




	Event 27  W50 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dunton, Linn             W54 SC Striders                      31.74m
  2 Vaughn, Karen            W53 Unattached                       14.10m
	Event 27  W55 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                      39.73m
  2 Bowman, Tina             W57 Unattached                       26.63m
	Event 27  W85 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Valien, Johnnye          W85 SC Striders                      13.10m
	Event 28  M50 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Love, Richard            M51 Unattached                       42.25m
	Event 28  M55 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hansen, John             M58 Unattached                       49.07m
  2 Tipping, Mike            M58 So Cal Track Club                39.83m
  3 Warmerdam, Barry         M58 Victoria TckClub                 39.58m
  4 Watson, Richard          M58 SC Striders                      39.45m
	Event 28  M60 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Powers, Bob              M62 Unattached                       48.90m
  2 Rook, Ron                M62 Trojan Masters                   34.72m
  3 Sheets, Bob              M61 Unattached                       22.57m
	Event 28  M65 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Damschen, Ron            M68 Unattached                       30.76m
	Event 28  M70 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                19.32m
  2 Pearman, Kim             M71 Unattached                       18.64m
	Event 28  M85 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Roser, Donald            M87 Unattached                       20.04m



	Event 29  W40 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nelson, Trinidad         W41 So Cal Track Club                 7.00m
	Event 29  W50 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Amarasekara, Veronica    W50 Cheetah Internat                 11.05m
  2 Dunton, Linn             W54 SC Striders                      10.55m
  3 Vaughn, Karen            W53 Unattached                        9.12m
	Event 29  W55 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                       9.49m
  2 Stone, Chris             W56 SC Striders                       5.26m
	Event 29  W65 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Perry, Hattie            W67 Unattached                        5.50m
	Event 29  W80 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kuehne, Magdalena        W80 SC Striders                       5.00m
	Event 29  W85 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Valien, Johnnye          W85 SC Striders                       5.26m
	Event 30  M35 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hampton, David           M39 So Cal Track Club                12.96m
	Event 30  M50 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 McGinnis, David          M54 Unattached                       12.61m
  2 Velasquez, Mark          M54 Unattached                       11.52m
  3 Love, Richard            M51 Unattached                        8.85m
	Event 30  M55 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Stines, Greg             M56 Unattached                       14.34m
  2 Tweddell, Wayne          M56 Unattached                       11.58m
  3 Althouse, Gerald         M58 Unattached                       10.97m
  4 Watson, Richard          M58 SC Striders                      10.48m
	Event 30  M60 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Richardson, Robert       M63 Unattached                       10.66m
  2 Sheets, Bob              M61 Unattached                        9.10m
	Event 30  M65 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Damschen, Ron            M68 Unattached                        9.17m
	Event 30  M70 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                 9.40m
  2 Pearman, Kim             M71 Unattached                        9.29m
	Event 30  M75 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ginsburg, Marvin         M75 Unattached                        9.92m
  2 Smith, Ernie             M77 SC Striders                       9.16m
  3 Rosen, Alan              M75 Unattached                        8.04m




	Event 31  W40 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nelson, Trinidad         W41 So Cal Track Club                12.71m
	Event 31  W50 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dunton, Linn             W54 SC Striders                      25.25m
	Event 31  W55 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                      25.49m
  2 Stone, Chris             W56 SC Striders                      11.08m
	Event 31  W60 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Steekelenburg, Annelies  W63 SC Striders                      21.06m
	Event 31  W80 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kuehne, Magdalena        W80 SC Striders                      12.10m
	Event 32  M35 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hampton, David           M39 So Cal Track Club                36.05m
  2 Nelson, Troy             M39 So Cal Track Club                33.74m
	Event 32  M50 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kohaut, Harry            M53 Golden West Trac                 40.12m
  2 Brown, Jeff              M54 Unattached                       38.29m
  3 McGinnis, David          M54 Unattached                       30.44m
  4 Love, Richard            M51 Unattached                       27.79m
	Event 32  M55 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Stines, Greg             M56 Unattached                       46.24m
  2 Watson, Richard          M58 SC Striders                      33.69m
  3 Althouse, Gerald         M58 Unattached                       33.02m
  4 Tweddell, Wayne          M56 Unattached                       33.01m
	Event 32  M60 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Richardson, Robert       M63 Unattached                       33.00m
  2 Sheets, Bob              M61 Unattached                       26.96m
	Event 32  M65 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Damschen, Ron            M68 Unattached                       32.79m
	Event 32  M70 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                28.75m
  2 Pearman, Kim             M71 Unattached                       19.92m
	Event 32  M75 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Rosen, Alan              M75 Unattached                       29.88m
  2 Ginsburg, Marvin         M75 Unattached                       21.95m
	Event 32  M85 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Roser, Donald            M87 Unattached                       18.56m




	Event 35  M45 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Davenport, Lavell        M49 Unattached                       12.03m
  2 Cramer, Bruce            M49 So Cal Track Club                11.16m
	Event 35  M55 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Pittman, Patrick         M58 Unattached                        7.98m
	Event 35  M60 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sheets, Bob              M61 Unattached                        5.30m
	Event 35  M65 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Damschen, Ron            M68 Unattached                        7.45m
	Event 35  M70 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                 5.08m
	Event 35  M75 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Fitzhugh, Ray            M76 SC Striders                       6.62m
  2 Leis, Don                M78 SC Striders                       6.37m
	Event 36  W55 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cohn, Linda              W58 SC Striders                       8.04m
	Event 36  W80 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kuehne, Magdalena        W80 SC Striders                       5.68m
	Event 36  W85 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Valien, Johnnye          W85 SC Striders                       4.10m




	Event 37  M50 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Love, Richard            M51 Unattached                        1.35m
	Event 37  M55 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 De La Puente, Joe        M55 Unattached                        1.40m
  2 Stone, Ken               M56 SC Striders                       1.25m
	Event 37  M60 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Rader, Charlie           M63 So Cal Track Club                 1.50m
	Event 37  M65 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dobroth, John            M69 Unattached                        1.55m
  2 Goodreau, James          M65 Unattached                        1.45m
  3 Damschen, Ron            M68 Unattached                        1.15m
	Event 37  M70 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Perry, Dave              M72 Unattached                        1.40m
 -- Harwood, Jerry           M72 So Cal Track Club                    NH
	Event 37  M75 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Fitzhugh, Ray            M76 SC Striders                       1.20m
  2 Leis, Don                M78 SC Striders                       1.05m
	Event 38  W40 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Look-Jaeger, Clare       W44 Unattached                        1.60m
	Event 38  W50 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Vaughn, Karen            W53 Unattached                           NH
	Event 38  W55 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hanscom, Rita            W56 SC Striders                       1.30m
  2 Cohn, Linda              W58 SC Striders                       1.10m
	Event 38  W60 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Steekelenburg, Annelies  W63 SC Striders                       1.30m
	Event 39  M70 80 Short Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Niedermeyer, Fred        M71 SC Striders                       15.59